Vertoning van de documentaire 'Als reuzen sterven' in aanwezigheid van regisseur Jan Vromman en nieuwjaarsaperitief.
Vertoning van de documentaire 'Als reuzen sterven' in aanwezigheid van regisseur Jan Vromman en nieuwjaarsaperitief.
In de documentaire 'Als reuzen sterven' bekijken drie generaties de wereld van processies, stoeten, oude en nieuwe parades, traditionele feesten, carnavalsfeesten en zelfs manifestaties. De grootvader verschijnt als een geest en hij vertegenwoordigt stoeten die in opdracht van steden en gemeenten werden georganiseerd. Het is zijn zoon die de stoeten plaatst in een geheel van processies, historische parades, traditionele feesten en carnavalsstoeten. De kleinzoon zoekt tenslotte naar eigentijdse vormen van parades en landt op o.a.
Het Huis van Alijn stelde het beeldarchief ter beschikking voor deze documentaire.
Regisseur Jan Vromman roept via de acteur François Beukelaers de wereld van zijn reeds overleden oom de stoetenbouwer Frans Vromman op. Die stoetenbouwer verzon tussen 1954 en 2005 zo’n 24 stoeten in Vlaanderen.
De generatie van de regisseur wordt vertolkt door Koen de Graeve, Frans Vromman was ook zijn oom. De derde generatie wordt gespeeld door Cesar Vromman, Vrommans eigen zoon.
Ondersteund door archiefbeelden fungeert deze intieme familiegeschiedenis als persoonlijke lens om deze bijzondere volkspraktijk verder te onderzoeken.
Wat: Vertoning documentaire Als reuzen sterven met een inleiding voor en een Q&A na de film met regisseur Jan Vromman. Achteraf drinken we een nieuwjaarsaperitief
Waar: Huis van Alijn, museumzolder
Wanneer: zondag 29.01.2023, 10.30 uur
Prijs: Gratis (Vrienden), € 5.00 (niet-Vrienden)
Reservatie: Vanaf maandag 19/12 om 10.00 uur
bel T 09 235 38 00.
Organisatie: Vrienden van Alijn
Interesse in onze Vriendenwerking? Lees meer op onze pagina en volg ons op Facebook.